ВІДПОВІДІ НА ЧАСТІ ЗАПИТАННЯ

Навіщо обрізати дерева?

Санітарна обрізка дерев проводиться з метою видалення сухих, гнилих, або уражених хворобами чи паразитами гілок. Під час негоди, при різких поривах вітру, накопиченні снігу такі гілки можуть зламатися, понівечити автомобілі, розбити дахи чи шибки, пошкодити електромережі чи навіть травмувати людину. Також санітарна обрізка дерев виконується для попередження поширення захворювань з уражених гілок на здорові.

У разі якщо дерево потребує проведення догляду, комісія зазначає про доцільність проведення санітарної обрізки. Роботи з санітарної обрізки повинні проводитись спеціалізованими підприємствами з дотриманням Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України. Отримання спеціального дозволу для проведення санітарної обрізки чинним законодавством не передбачено.

Хто вирішує, що дерево необхідно видалити?

Обстеження зелених насаджень в межах міста на предмет необхідності їх видалення проводиться діючою комісією з обстеження зелених насаджень за участю фахівців Управління міської станції захисту КО «Київзеленбуд»,  Управління екології та Державної екологічної інспекції.

За якими критеріями визначається, чи це дерево аварійне, чи воно ще може й надалі рости?

Віднесення дерев до категорії аварійних здійснюється відповідно до правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України.

Так, відповідно до Правил у населених пунктах України до категорії аварійних дерев відносять дерева, які можуть становити загрозу для життя і здоров’я пішоходів, транспортних засобів, пошкодити лінії електропередач, будівлі і споруди або перебуває у пошкодженому стані внаслідок снігопадів, вітролому, урагану та інших стихійних природних явищ чи за наявності гнилої серцевини стовбура, значної суховершинності, досягнення вікової межі, значного нахилу стовбура тощо.

Хто, коли і як повинен писати заяви, проводити перевірки об’єкта, приймати остаточне рішення, в які терміни його виконувати та ін..?

Для обстеження зелених насаджень балансоутримувач має звернутись з відповідною заявою до КО «Київзеленбуд».

Обстеження зелених насаджень має проводитись постійно діючою комісією з обстеження зелених насаджень протягом 5 днів.

Скільки коштує процедура видалення дерев, хто кому і в який спосіб має сплачувати?

Вартість робіт з видалення дерев залежить від об’єму і складності робіт, необхідності застосування спеціальної техніки і може становити від 200 грн. і вище. Вартість робіт із санітарної обрізки крон з використання спеціальної техніки (автопідіймача) становить від 300 грн.

Балансоутримувач території зобов’язаний  забезпечувати належне утримання зелених насаджень власними силами або може залучити інші спеціалізовані підприємства та організації на договірних умовах.

Хто несе відповідальність за пошкодження і руйнування (а також можливі жертви), що відбулися внаслідок падіння дерева, яке завчасно не було зрубане?

Відповідно до п. 92 Правил благоустрою м. Києва, затверджених КМДА від 25.12.2008р.  1051/1051, та п. 5,5 Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 10.04.2006 №105 відповідальність за збереження зелених насаджень і належний догляд за ними покладається на балансоутримувачів території.

На балансі підприємства КО «Київзеленбуд» перебувають зелені насадження загального користування – парки, сквери, бульвари тощо.

За насадження, що розташовані на прибудинковій території відповідальність несуть ЖЕКи, ЖБК, ОСББ тощо.

За зелені насадження, які розташовані на територіях установ, підприємств, організацій та прилеглих територіях відповідальність за збереження і належне утримання покладається безпосередньо на ці установи, організації, підприємства.

Куди діваються зрубані дерева?

Районні КП УЗН м. Київ використовують зазначену деревину виключно для господарських цілей. Зокрема, для обігріву у холодну пору року оранжерей та теплиць, де вирощуються рослини, які потім висаджуються у відкритий грунт. Якщо деревина є придатною для обробки, її використовують для виготовлення елементів благоустрою, що використовують, наприклад, для ремонту лав у парках, скверах, лагодження дитячих майданчиків тощо.