Наша місія

Слайдер картинка

Наша історія.

Київ – колиска інших міст, поєднує мальовничий ландшафт, унікальну архітектуру і мозаїчну (таємничу) історію. Це поєднання відчуваєш за подихом вітру, дощовим запалюванням каштанів або красномовним мовчанням пагорбів чи двориків.

За легендою Андрій Первозванний, зупинившись на нічліг на Дніпрових кручах, передрік створення тут міста і благословив цю землю. В подальшому, це місто надихало до нових пошуків і звершень Тараса Шевченка та Миколу Лєскова, Івана Фундуклея та Миколу Лисенка, Казимира Малевича та Владислава Городецького. За часів Київської Русі, коли могутність країни простягалася від Балтійського до Чорного морів та від Вісли до Таманського півострова, Київ був економіко-просвітницьким ядром. Саме тоді закладаються традиції незалежної державності і планування міста. Період татаро-монглольської навали вніс свої корективи у картину княжої резиденції і тривалий час сади були занедбані.

З часом київські мальовничі пагорби полюбили усі царські особи та польські гетьмани. Петро І, наприклад, у 1709 році влаштував тут зразковий сад, а за наказом Єлизавети у 1735 році було збудовано Царський палац і влаштовано французький парк. За імператора Миколи І було влаштовано київські гори. У 1886 році вчений-садівник А.Осипов звернув увагу громадськості через місцеву пресу на стан садів і скверів Києва, що потребують догляду. І влада не чекала на повторне звернення. У 1887 році Київська дума створила садову комісію. Фактично, з цього часу і почалась активізація з упорядкування садів і скверів, а також комісія прийняла рішення про створення власного розсаднику.Огородження, облаштування і висадку всіх вулиць алейними посадками з врахуванням ґрунтових умов виконувались за кошти меценатів. І тут принагідно згадати ім’я київського губернатора Івана Івановича Фундуклея (1804-1880 р.р.), який заклав сад при Імператорському університеті ім. Св. Володимира, де був почесним членом. Також він приділяв значну увагу збереженню історичного вигляду столиці, огородженню парків, будівництву перших фонтанів тощо. До речі, паркан на бульварі Т. Шевченка ще з того часу.

Очільники міста і керівники зеленого господарства столиці завжди опікувались благоустроєм міста і приділяли значну увагу його озелененню.

За радянських часів озелененням і благоустроєм столиці опікувались сільгоспвідділ міськвиконкому та Міський трест зеленого будівництва. З 1956 року починає діяти Управління зеленої зони Києва, а з 2001 року – комунальне об’єднання «Київзеленбуд».

Зараз «Київзеленбуд» об’єднує десять районних комунальних підприємств по утриманню зелених насаджень, міську станцію захисту зелених насаджень, три лісопаркові господарства, міський декоративний розсадник «Теремки». На балансі підприємства знаходиться 111 парків загальною площею 2,7 тис. га., 466 скверів площею понад 420 га., 59 бульварів площею до 200 га., а також 32,6 тис. га. лісопаркового господарства, на території яких знаходиться 38 зон відпочинку.

Законодавча база.

Об’єднання є територіальним об’єднанням підприємств зеленого будівництва та експлуатації зелених насаджень міста, що виконують комплекс робіт із зеленого будівництва, утримання зелених насаджень, що закріплені за підприємствами на праві господарського відання, технічного нагляду за зеленими насадженнями міста, закріпленими та підконтрольними їм, вирощування та реалізації садивного матеріалу декоративних дерев та кущів, квіткової та овочевої продукції, насіння газонних трав, надання послуг замовникам в озелененні та благоустрою території, виробництві та реалізації товарів народного споживання і деревини та т. ін.

Напрямки роботи

Статут

Фінансова звітність.

Згідно з Законом України про публічні закупівлі від 25.12.2015 №922-VIII Комунальне об’єднання по утриманню зелених насаджень «Київзеленбуд» здійснює закупівлі через систему «ProZorro»

Відомості про закупівлі
Використання бюджетних коштів

Наша команда.

2063 працівників працює над створенням Києва – міста-парку з унікальними екокультурними зонами в місті та рекреаційними навколо міста.

Фахівці підприємства КО «Київзеленбуд» оновлюють зелені зони для комфортного та безпечного перебування в них киян та гостей столиці; підтримують чистоту та належний стан балансових територій; формують спортивну інфраструктуру, доступну кожному; формують арт-простір та майданчики для мистецьких проектів.

Керівництво

Приєднуйтесь до нас

Підсумки виконаних робіт за 2018 рік
5
Фестивалів
на співочому полі
120
Відремонтовано парків
та скверів
12 млн
Висаджено квітів
120 000
Висаджено дерев
та кущів

Cпівпраця.

За 2016 рік ми провели 123 успішних акції до яких долучилось 230 організацій.

До співробітництва ми запрошуємо громадські організації, благодійні фонди, посольства, іноземні представництва, бізнес – компанії, туристичні агенції. Разом ми в силах зробити місто кращим, чистішим та зеленішим! «Зелена» інфраструктура столиці у наших руках.

Наші проекти

Запропонуйте свій проект

Для преси.

Для представників ЗМІ працює спеціальна система інформаційного сервісу. Для отримання коментарів від посадовців КО «Київзеленбуд» та районних комунальних підприємств журналісти можуть звертатися у відділ «Прес-служба».

Контакти прес-служби

Підписатись на новини