Парк «Нивки» розташований у Шевченківському районі м. Києва. Парк ділиться на 2 частини: західну і східну. Умовним роздільником є залізничне полотно і річка Сирець, вірніше те мале що від неї залишилося. Східна частина парку віднесена до загальнодержавних природно заповідних територій як парк-пам'ятка садово-паркового мистецтва. У парку налічується понад 90 видів вікових дерев.

Створено парк в 1972 році рішенням Державного комітету УРСР по охороні природи на базі існуючих зелених насаджень у 1956 році. Ще раніше, до революції, місцевість в районі нинішнього парку називалася «Васильчиківська дача» і була володіннями київського генерал-губернатора Іларіона Васильчикова. За десять років свого правління (1852–1862) Іларіон Васильчиков встиг багато чого зробити для міста: саме за його губернаторства закінчилося будівництво першого капітального Ланцюгового мосту через Дніпро, прокладений шлях дорога на Житомир, відкрито перший у місті пам'ятник — князеві Володимиру. З його ініціативи була створена «Комісія з перейменування вулиць, площ і провулків Києва», яка вперше офіційно закріпила міські назви.

Нове життя «Васильчиківської дачі» почалося в 1930-х роках, коли на цю мальовничу місцевість і відокремлення звернули увагу партійна влада. Парк поруч з річкою Сирець був оточений глухим парканом і перетворений на спецдачу вищого партійного керівництва Києва.

Місцевість змінювала свої неофіційні назви в залежності від зміни власників, перетворюючись на дачу Любченко або дачу Кагановича, дачу Хрущова або дачу Коротченка.

Паркани навколо спецдачі простояли до 1962 року. У 1962 році її територія була передана місту, а сам парк перейменували в «Парк імені ХХІІ з'їзду КПРС» і відкрили для відвідування. Останнім високопоставленим мешканцем спецдачі був партійний і державний діяч Д. С. Коротченко. У 1974 році йому був встановлений пам'ятник біля входу в парк.

У 1972 році парк отримав статус пам'ятника садово-паркового мистецтва і був перейменований в «Комсомольський парк».

Парк імені Ленінського комсомолу був створений в 1954 році рішенням Жовтневої адміністрації. Тоді активно почалася велика забудова: встановили дамби, вирили штучні водойми. У парку був свій концертний зал «Юність», в 1970-х роках відкрили «Зелений театр». У 1991 році обидва парки об'єднали і він отримав свою назву парк Нивки.

Загальна інформація:

Адреса: Шевченківський р-н. Просп. Перемоги, 84 (західна частина); Шевченківський р-н. Просп. Перемоги, 82(східна частина)

Загальна площа: 19,1483 га (зч. ч.); 44,94 га (сх..ч.)

Кількість дерев: 3918 шт. (зх.ч.); 14542 шт. (сх..ч.)

Кількість кущів: 525 шт. (зх..ч.); 5377 шт. (сх..ч.)

Площа газонів: 5,7249 га (зх.ч.); 28,5535 га (сх.ч.)

Площа квітників: 110 м2 (зх.ч.); 815 м2 (сх.ч.)

Площа під дорогами, алеями, майданчиками: 2,2242 га (зх.ч.); 3,2757 га (сх.ч.)

 

 

Беручи препарат Kamagra, Ви підвищуєте потенцію. Час дії цього дивного засобу становить приблизно 4 години і змінюється в більшу або меншу сторону в залежності від віку, стану здоров'я або інших індивідуальних чинників. Так як є лікарським препаратом, перед її застосуванням обов'язкова консультація компетентного лікаря. Особливо самопризначеної препарату протипоказано людям із захворюваннями серцево-судинної системи і хронічними захворюваннями печінки і нирок. Хоча в аптеках засіб відпускається без рецепта, до його застосування варто поставитися уважно.