Старовинна назва Хрещатого парку – сад Купецьких зборів. Саме таку назву парк отримав у 19 столітті завдяки збудованій неподалік будівлі Державної Філармонії України, у якій проходили Купецькі збори. У цій будівлі проходили пишні бали та звані вечори, виступали найкращі оркестри. Свою сучасну назву парк отримав недавно. За історію свого існування Хрещатий парк не раз переплановували, зокрема за радянських часів тут було багато ідеологічних пам’яток.

Сьогодні Хрещатий парк разом із Маріїнським складає Паркове кільце Києва. Саме цими парками полюбляють гуляти туристи, а також ці місця включено у список екскурсій столицею. У Хрещатому парку ростуть не лише звичні для України рослини, але й деякі види рослин привезених із-за кордону, які прижилися у наших кліматичних умовах.

Також у Хрещатому парку знаходиться Музей води. Головна мета Музею води – розповісти відвідувачам про важливість цього життєво необхідного ресурсу. У водному центрі ви побачите, який шлях долає вода від дощових хмар аж до річкового осаду тощо. Така цікава експозиція знаходиться під землею, куди треба їхати ліфтом. Також у підземеллі знаходиться прототип артезіанської свердловини – і всі ці враження ви отримуєте в справжньому підземному гроті, який неможливо описати, а треба тільки побачити.

Неподалік парку розташувався Театр ляльок, будівля якого – це казкове диво у вигляді замку. На подвірї театру багато казкових скульптур, фонтанів різної форми, а саме приміщення знаходиться на невеликому пагорбі.


Загальна інформація:

Адреса: Печерський р-н. вул. Грушевського

Кількість дерев: 21983 шт.

Кількість кущів: 5436 шт.

Площа газонів: 11,05 га

Площа квітників: 1692,2 м2

Площа під дорогами, алеями, майданчиками: 2,35 га

Об'єкти та споруди парку: Будинок садівника -1 (92 кв.м); Лавки - 45шт.; Контейнери - 5шт.; Урни - 40шт.; Квітникарки - 35шт.