Затишний, тінистий, зі старими липами, кленами і каштанами, Маріїнський парк є одним із найстаріших парків української столиці. Разом з Хрещатим парком вони утворюють Паркове кільце Києва – один з найпопулярніших екскурсійних та просто прогулянкових маршрутів. Цей «зелений» острів, розташований в самому центрі Києва, уздовж Дніпровських пагорбів і по сусідству з Верховною Радою України, є унікальною пам'яткою паркового мистецтва.

У 1874 році, за наказом і на кошти імператриці Марії Олександрівни, дружини Олександра II, тут був розбитий парк в англійському стилі. У ті часи він називався Царським. За свою історію парку довелося багато пережити – скільки одних лише імен йому довелося змінити з часів, коли тут прогулювалися великі князі та члени сімейства Романових! Був він і Пролетарським, і Радянським, і Жертв Революції, і Міським, і Первомайським, доки нарешті не отримав свою нинішню назву – Маріїнський – на честь імператриці-засновниці.

Тут можна нескінченно гуляти тінистими алеями, відчувати атмосферу величного спокою, сидячи навпроти Маріїнського палацу  того самого, на тлі якого Президент України вітає співвітчизників з Новим Роком.

Ще однією визначною пам'яткою парку є так званий «міст закоханих» над Парковою дорогою, що з'єднує Маріїнський парк з Хрещатим. Закохані приходять сюди, щоб скріпити свої почуття пам'ятним написом. На цій ажурній романтичній переправі «кетягами» висять замки, тут призначають побачення, роблять пропозиції руки і серця.


Загальна інформація:

Адреса: Печерський р-н. вул. Грушевського

Кількість дерев: 2542 шт.

Кількість кущів: 3176 шт.

Площа газонів: 7,4 га

Площа квітників: 963 м2

Площа під дорогами, алеями, майданчиками: 1,47га

Об'єкти та споруди парку: Фонтан - 1 шт.; фонтан питний - 1шт.; урни-76 шт.; лави-78шт.; Вази-2шт.; термочаші-24шт.; дитячий майданчик-632кв.м.