У Києві стартував «Фестиваль плавучих клумб»

У Києві сьогодні, 24 травня, в парку «Орлятко» відбулося урочисте відкриття другого «Фестивалю плавучих клумб» за участі начальника управління екології та природних ресурсів Андрія Мальованого та в.о. генерального директора КО «Київзеленбуд» Наталії Бєлоусової.

Спеціально до Дня Києва, 24 травня, 10 унікальних дизайнерських клумб стали прикрасою парку «Орлятко». 
Минулого року було проведено перший «Фестиваль плавучих клумб» у парку «Перемога», і це стало доброю щорічною традицією від КО»Київзеленбуд».

«Плавучі клумби – імпровізовані острівці, які засаджені декоративними рослинами, останнім часом придбали небувалу популярність. Незвичайні квітники, дрейфуючі по водній гладі або зафіксовані на певному місці, визнані світовим трендом ландшафтного дизайну», – зазначила в.о. генерального директора КО «Київзеленбуд» Наталія Бєлоусова.

Під час створення клумб використали інертні матеріали. Для висадки квітів взято торф’яну суміш. Окрім того, закріплено гніт (тканина, що добре вбирає вологу) для кращої подачі води до квітів. Висадили такі квіти: бегонія, колеуси, петунії, цинерарії, арегатум та ін. Окрім незвичайності, плаваюча клумба має ряд переваг, таких як: слугує є фільтром, який очищає водойму і не дає розростатися водоростям.

Під час відкриття були визначені переможці у номінаціях: «Витончений дизайн» – КП УЗН Голосіївського району, «Ініціативність» – КП УЗН Солом’янського району, «Креативність» – КП УЗН Деснянського району. «Приз глядацьких симпатій» отримає клумба району, що набере найбільше голосів в голосуванні, яке запустимо найближчим часом.