З 4 по 31 січня кияни принесли до пунктів утилізації хвойних дерев 4000 новорічних ялин та сосен. Лідерами стали мешканці Дарницького та Солом’янського районів.
Кількість новорічних дерев цього року очікувано менша, ніж минулого. Так, у 2022-му кияни здали на переробку 8,5 тисяч новорічних дерев. Як раніше зазначав генеральний директор КО «Київзеленбуд» Олексій Король, на те є зрозумілі причини: багато хто просто відмовився ставити ялинки, бо війна – не час святкувати, хтось купив деревце у горщику, щоб потім висадити на вулиці, є чимало прихильників штучних прикрас.
«Незважаючи ні на що, ми продовжуємо жити, працювати, думати про майбутнє, зокрема, й екологічне. Ті, хто все ж вирішив прикрасити оселі в свята живими деревами, потім принесли їх на утилізацію. Подрібнені на щепу ялинки й сосни стануть мульчею для інших хвойних рослин у парках та скверах столиці. Це допоможе захистити ґрунт взимку від морозів, а влітку підтримувати берегти водний баланс за спекотної погоди», – зазначає Олексій Король.
Нагадаємо, у січні в Києві працювало 17 пунктів прийому та утилізації хвойних дерев: на базі підприємств КО «Київзеленбуд»: 11 пунктів відкриються на територіях виробничих баз районних КП УЗН і ще 6 на територіях лісництв КП «Дарницьке ЛПГ» та КП «ЛПГ «Конча-Заспа».
 

Від початку роботи пунктів прийому та утилізації хвойних дерев містяни здали на переробку близько 1000 ялинок та сосен. Найактивнішими на даний момент є мешканці Оболонського та Шевченківського районів.

«Звісно, поки що підбивати підсумки рано, проте вже очевидно, що цифра буде значно менша, ніж минулого року. У 2022-му кияни здали на переробку 8,5 тисяч новорічних дерев. Та ми й не очікували цього року ажіотажу, як в попередні роки, із зрозумілих причин: багато хто просто відмовився ставити ялинки, бо війна – не час святкувати, хтось купив деревце у горщику, щоб потім висадити на вулиці, є чимало прихильників штучних прикрас. Та попереду ще одна хвиля – більшість киян виносять з дому ялинки саме після Водохреща», – зазначає генеральний директор КО «Київзеленбуд» Олексій Король.

Зараз у Києві працюють 17 пунктів: на базі підприємств КО «Київзеленбуд»: 11 пунктів відкриються на територіях виробничих баз районних КП УЗН і ще 6 на територіях лісництв КП «Дарницьке ЛПГ» та КП «ЛПГ «Конча-Заспа». Локації та контакти відповідальних осіб можна переглянути на карті http://kyivzelenbud.com/maps/utylizatsiya-novorichnyh-yalynok/.

У пунктах утилізації хвойні дерева подрібнюють на щепу. Вона  використовується для мульчування лунок вічнозелених рослин: взимку мульча допомагає захистити ґрунт від промерзання, а в теплу пору року – зберегти водний баланс.

Нагадаємо, пункти розпочали свою роботу 4 січня і будуть приймати дерева до 31 січня включно.


Мешканці столиці здали на третину більше дерев, ніж торік. Тим самим у місті розширюють перелік відходів, які йдуть не на полігони, а на перероблення.

 Цього року у Києві майже вдвічі збільшили кількість пунктів приймання на утилізацію ялинок. Загалом кияни принесли на перероблення 8500 святкових дерев, і це майже на третину більше, ніж минулого сезону.
Повний матеріал за посиланням https://vechirniy.kyiv.ua/news/61209/
 

Цього року 33 київські пункти утилізації новорічних дерев прийняли на переробку 8,5 тисяч хвойних. Як і минулого року, найактивнішими були мешканці Дарницького та Солом’янського районів. До трійки лідерів увійшов також Печерський район.
«Щороку на початку січня районні КП УЗН та Дарницьке лісопаркове господарство починають приймати ялинки, сосни, смереки на утилізацію. На прохання киян цього року ми збільшили кількість пунктів з 15 до 33», – зазначає генеральний директор КО «Київзеленбуд» Олексій Король.
Щепа з хвойних рослин використовується для мульчування лунок вічнозелених рослин – вона служить захистом від сильних морозів взимку і перегрівання ґрунту влітку. Крім того, в хвойній мульчі рідше з’являються цвіль та грибки, фітонциди перешкоджають розвитку хвороботворних мікроорганізмів. Разом з тим, мульча хвойних – природне мінеральне добриво.
Нагадаємо, минулого року у пунктах утилізації було перероблено 6,5 тисяч новорічних дерев.

Якщо ви традиційно ставите вдома зрізану ялинку, подбайте про її утилізацію. З 4 по 31 січня 2022 року у Києві працюватиме 15 пунктів утилізації новорічних ялинок. Традиційно 10 пунктів відкриються на територіях виробничих баз районних КП УЗН і ще 5  на територіях садиб лісництв КП «Дарницьке ЛПГ»:

  • КП УЗН Голосіївського району – просп. Голосіївський, 87-Г;
  • КП УЗН Дарницького району – вул. Тростянецька, 58-А;
  • КП УЗН Деснянського району – вул. Електротехнічна, 26;
  • КП УЗН Дніпровського району – просп. Визволителів, 6;
  • КП УЗН Оболонського району – просп. Степана Бандери, 26-А;
  • КП УЗН Печерського району – вул. Залізничне шосе, 61;
  • КП УЗН Подільського району – вул. Дмитрівська, 16-А;
  • КП УЗН Святошинського району – вул. Бетховена, 8;
  • КП УЗН Солом’янського району – вул. Новопольова, 95;
  • КП УЗН Шевченківського району – пров. Герцена, 6;
  • Дарницьке ЛПГ – Бориспільське шосе, 23 км;
  • Дарницьке ЛПГ – просп. Броварський, 2а;
  • Дарницьке ЛПГ – вул. Радистів, 1-в;
  • Дарницьке ЛПГ – Микільське лісництво, квартал № 35;
  • Дарницьке ЛПГ – Броварське лісництво, квартал № 72.

Графік роботи: будні з 07:00 до 21:00.

Також локації та контакти відповідальних осіб можна переглянути на карті http://kyivzelenbud.com/maps/utylizatsiya-novorichnyh-yalynok/.

У пунктах утилізації новорічні дерева подрібнять на щепу, яку використають для мульчування лунок хвойних дерев та кущів, це дозволить захистити ґрунт від промерзання взимку, пересихання і перегріву влітку.



Зараз у Києві працюють 15 пунктів, куди можна здати новорічні дерева. Тут їх подрібнюють в тріску в спеціальному приладі, щоб потім мульчувати (засипати) нею лунки вічнозелених рослин в місті для збереження водного балансу. Крім того, мульча підвищує ефективність дії мінерального живлення. Самі ж пункти працюватимуть до 2 лютого.


Наближається Водохреще – а це означає, що скоро люди викидатимуть новорічні ялинки. Але як живі, так і штучні потрібно утилізувати правильно, аби не нашкодити довкіллю. В Україні мережа утилізації поки не працює на повну, але в деяких містах люди можуть віднести живі ялинки в спеціальні пункти збору. Зараз такі працюють у столиці, є контейнерні майданчики в Чернівцях, а у Львові хвойне дерево можна віднести до котельні, де його спалять.


З 1 січня до 1 лютого кияни мають змогу утилізувати новорічні дерева з користю для екології міста.

Усі зібрані дерева перероблюють на спеціальному механізмі – для подальшого утримання зелених зон міста.

За словами генерального директора КО “Київзеленбуд” Олексія Короля, на сьогодні кияни здали в пункти з утилізації новорічних дерев близько 800 ялинок, сосен, смерек. Це – менше, ніж торік.

“По-перше, ще не завершилися новорічні свята – попереду ще Водохреща. Після свят ялинки почнуть уже масово виносити та здавати в пункти утилізації. По-друге, все більшої популярності набувають живі ялинки в горщиках, які за умови правильного догляду потім можна висадити на вулиці”, – пояснив він.

Подрібнені на щепу хвойні дерева використають для мульчування лунок вічнозелених рослин.

“Це дозволяє захистити ґрунт від промерзання взимку, зберегти водний баланс, а в теплу пору року захищає ґрунт від пересихання і перегріву. Крім того, мульча підвищує ефективність дії мінерального живлення”, – зазначив  Король.

https://kyiv.depo.ua/ukr/kyiv/u-kievi-pokazali-tsikl-ekologichnoi-pererobki-yalinok-202101141270921


Друге життя новорічних дерев: чому ялинки важливо здавати на переробку.

Подвір’я Києва вже починають заповнювати викинуті коло смітників ялинки. Після Старого Нового року, який відзначають сьогодні, їх стане ще більше. У місті вже працюють пункти безкоштовної переробки дерев. Цьогоріч живих ялинок українці купували менше. 

У Києві працює 15 пунктів переробки ялинок. Від нового року у Києві всього переробили понад дві тисячі ялинок: більшість принесли кияни, решту вилучили у браконьєрів

“Було виявлено 50 таких нелегальних ярмарок та вилучено всі дерева ще до нового року. Близько 500 одиниць”, – розповідає генеральний директор “Київзеленбуду” Олексій Король. 

Мульчею з ялинок покривають поверхню землі біля дерев. 

https://tsn.ua/video/video-novini/chomu-zhivi-yalinki-varto-zdavati-na-pererobku.html

 

1 2